EkonomiKütüphane

Stop Yapmak Para Kazandırır -Nazmi YILMAZ-Borsa,Forex,Varant,Viop

STOPLANMAK PARA KAZANDIRIR
Stoplanmak aslında hepimizin kabul etmekte zorlandığımız bir gerçektir. Çünkü para kaybettiğimizin rakamsal bir gerçeğidir. Kendimize güvenerek doğruluğundan emin olarak açtığımız işlemimizin aslında yanlış olduğunun yüzümüze vurulmasıdır.
Gerçek hayatta da böyle değilmidir. Günlük yaşantımızı sürdürürken bir çok kişiyle etkileşimde bulunuruz. Ama iş yaşantımızda ama aile hayatımızda ama arkadaşlarla geçirdiğimiz süre içinde yaptığımız davranışlar ve sözler hoş karşılanmayabilir. Olayları ve sözleri yanlış anladığımız da kabul görmeyen tutum içine girdiğimiz zamanlar olur.
Böyle zamanlarda ;
‘’ Bak yanlış yapıyorsun ‘’ diye başlayan uzun konuşmalara maruz kalmışızdır. Konuşma sonrasında hatamızı anlayıp belki özür dileyerek bu yanlış tutum ve davranışlarımıza bir çeki düzen veririz.
Bazen de bu konuşmayı kabul etmeyerek sert tartışma içine girerek bu yanlışta ısrar ederiz. Bunun sonucu bu yanlışlardan rahatsız olan kimse yada kimseler bizlerden uzaklaşmaya başlar.
Kim bilir belki de yumruklaşmaya kadar giden kavgalar ederiz.
Doğru olan ise yanlışımızı anladıktan sonra bu yanlıştan vaz geçip etrafımızdaki insanları rahatsız etmeden daha az sorun yaşayıp daha mutlu olmamızı sağlamamızdır.
Finans piyasalarında da böyle değilmidir. Bizim doğru olarak kabul ettiğimiz analizimiz piyasa tarafından kabul edilmemiş, işlemimizi stoplatmıştır.
Kendimize sormamız gereken soru şu ‘’ Ben nerede yanlış yaptım ‘’ , ‘’ piyasa beklentisi ne ‘’ ,’’ Kısa vadeli ve uzun vadeli trend ne ‘’ , ‘’ Orta/zun vadeli tepki alanları hangi seviyeler’’ gibi……………….
Bu ve buna benzer sorulara cevap verdiğiniz ölçüde stoplanmanız size para kazandırır.
Bende Orta / uzun vade işlemi açarken en kötü durumda maksimum 3 kere stoplanırım. Kendime göre belirlediğim standart sorularım vardır. Bunlara cevap aramaya başlarım. Gerçi işlem açmadan öncede bu soruların kendime sorup tüm hazırlığımı yapmama rağmen açtığım işlemler stoplanabilir.
Bana piyasa şunu fısıldar !!! ‘’ piyasa belli bir kalıp dahilinde hareket etmeye bir süre daha devam edecek . O kalıptan çıktığında işleme gir haftalarca aylarca karda bekle. Ama işleme girmek için acele etme doğru zamanı bekle’’ demekte.
En kötü durumda 3 kere stoplanarak 4. İşlemimde zarar miktarımdan en az 2 ila 5 kat arasında para kazanırım.
Bazen de en iyi durum gerçekleşir ve tek bir giriş işlemi yeterli olur.
Kısacası stoplanmayı bile kendi lehinize çevirin. Başka şansınız yok.
HER ŞERDEN BİR HAYIR ÇIKARIN

YAZAN: Nazmi Yılmaz

Nazmi Yılmaz İletişim: Twitter ,,,, Facebook

Burada Yer Alan Bilgiler Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde Değildir Eğitim Ve Bilgi Amaçlıdır Her Yatırımcı Kendi Yatırımından Sorumludur…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu