Ekonomi

Neden Kısa Vade Değil Nazmi Yılmaz

NEDEN KISA VADE DEĞİL

Finans piyasalarında işlem açanların en büyük sıkıntısı doğru haberi doğru zamanda alıp bu haberi yorumlayamaması. Bu haberin piyasa etki süresi ne kadardır , etki gücü pariteyi yada emtiayı hangi seviyelere kadar götürür. Yada bu haber sadece piyasayı maniple etmek için bir operasyonun sonucumu ( boğa / ayı tuzağı) bunu anlamak ve buna göre pozisyon almak, yada pozisyonunuzda ki işlemlere olan etkisi bizlerin para kaybetmesine sebep olmaktadır.

Evet bunlar piyasada hep var hep var olmaya da devam edecektir. Paranın olduğu her yerde bu tip ayak oyunları var. Kısa vadeli bir yatırımcıysanız bunlarda etkilenme şansınız çok daha fazla olacaktır. Bu tip durumlar piyasayı anca kısa vade de dalgalanmalara sebep olur ana trendi etki etme şansı çok azdır.

Şayet orta/uzun vadeli bir yatırımcıysanız bunlardan etkilenme şansınız çok daha az olacaktır. Anlık olarak piyasada yaklaşık olarak piyasa da 20 piplik bir kaymanın olduğu yerde, piyasanın 50-60  piplik ne tarafa yöneleceği belli olmayan bir dalgalanmanın olduğu piyasada günlük ve anlık olarak işlem açan yatırımcıların para kazanması zordur. Bu piyasalarda kolay olan tek şey kolay para kaybetmektir.

YAZAN: Nazmi Yılmaz

Nazmi Yılmaz İletişim: Twitter ,,,, Facebook

Burada Yer Alan Bilgiler Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde Değildir Eğitim Ve Bilgi Amaçlıdır Her Yatırımcı Kendi Yatırımından Sorumludur…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu