Ekonomi

Alma Zamanı Alın Satma Zamanı Satın Nazmi Yılmaz

ALMA ZAMANI ALIN SATMA ZAMANI SATIN

Gerek arkadaş sohbetlerinde , gerek facebook gruplarında yada bir hisse analizinde hep duyarım ” Bu hisseyi al torununa sakla , çocuğuna sakla vb.” sözleri sıkça duyarım.

Bu söz bana oldukça garip ve yanlış gelmekte. Belki 15 – 20 sene önce bu sözün geçerliliği vardı ama artık geçerliliği kalmadı.

Artık dünya da iletişimin ve etkileşimin artmasıyla birlikte hisse senetleri de bundan payını alır oldu. Yurt içinde ekonomimiz iyi olsa bile yurt dışında gerçekleşen bir olumsuz olay yurt içinde birçok firmanın karlılığını etkilemekte. Her ne kadar yatırım yapacağımız şirket çok iyi olsa bile dış etkilerden kısa vadede yada uzun vadede etkileniyor.

Bu yüzden hisselerde bir trend başladığında işleme girip trend sonlanana kadar bu trend içinde kalmak en mantıklı ve doğru davranış olacaktır.

Temel analizi yapıldıktan sonra teknik olarak alıma en uygun yerden işleme girip trendin bitmesine kadar olan süreç içersin de hissede kalmak daha doğru olacaktır.

Ama karlı şirketlere yatırım yapma şartıyla….

Bence boş ver sen torununu falan önce kendini kurtarmaya bak !

Alma zamanında al satma zamanında sat……. bu strateji sana da yeter çocuğuna da yeter torununa da……

YAZAN: Nazmi Yılmaz

Nazmi Yılmaz İletişim: Twitter ,,,, Facebook

Burada Yer Alan Bilgiler Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde Değildir Eğitim Ve Bilgi Amaçlıdır Her Yatırımcı Kendi Yatırımından Sorumludur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu